HOTLINE 500 499 400 🔥 Darmowa dostawa od 70 zł 🔥 Showrooom Warszawa-Wilanów
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Lampy naftowe

 

Specjalna konstrukcja lampy naftowej Feuerhand Baby Special 276 sprawia, że jest to wyjątkowe i niezawodne źródło światła do Twojego ogrodu niezależnie od pogody. Dzięki wyjątkowo odpornemu na temperaturę i nietłukącemu się szkłu, Feuerhand Baby Special 276 jest całkowicie niezawodna.

 

Co to jest lampa naftowa?

Feuerhand Baby Special 276 jest lampą naftową i jak wszystkie lampy naftowe, jest zasilana paliwem płynnym (naftą). W ten sposób zapewnia niezawodne i długotrwałe światło, niezależnie od źródła energii elektrycznej. Feuerhand Baby Special 276 jest prawdopodobnie najbardziej znanym z nich był używany już we wczesnych latach do oświetlania ulic lub placów budowy. Dziś Baby Special 276 jest nadal produkowany w Niemczech. Cechą szczególną Feuerhand Baby Special 276 jest jej otwarty system, znany również jako system zimnego nadmuchu, który stale dostarcza do płomienia tlen, dzięki temu płomień jest stale podtrzymywany.

 Lampa naftowa Feuerhand Baby Special 276 jest zasilana bardzo czystym olejem do lamp (nafta Petromax Alkan).

 


Jak zaprojektowano i jak działa lampa naftowa Feuerhand Baby Special 276?

Tak działa system zimnego nadmuchu w lampie Feuerhand Baby Special 276: Pomiędzy wewnętrzną i zewnętrzną częścią komina do pustych elementów bocznych doprowadzane jest powietrze. Elementy boczne są ogrzewane przez ciepło płomienia lampy i szkła. Ciepło oddawane jest do powietrza wewnątrz bocznych elementów. W ten sposób ogrzane powietrze dociera do zbiornika i palnika przez elementy boczne. Stamtąd dostarczana jest wystarczająca ilość tlenu do spalania na końcu knota w palniku. Powstające gorące powietrze unosi się do góry w szybie i może ponownie uchodzić przez komin. Dzięki stałemu dopływowi tlenu płomień świeci znacznie jaśniej niż w przypadku innych konstrukcji.

Sercem lampy Feuerhand jest środek z zamontowanym palnikiem i knotem. Jeśli napełnisz zbiornik wysokiej jakości olejem do lamp, Twoja lampa będzie miała niezbędną energię, aby zapewnić niezawodne światło przez wiele godzin. Ze względu na niskie zużycie paliwa ma wyjątkowo długi czas spalania do 20 godzin na jednym pełnym zbiorniczku.

 


 ​​Lampa naftowa Feuerhand Baby Special 276 doskonale sprawdzi się oświetlając balkon, taras lub ogród. Za pomocą torby transportowej Feuerhand możesz zabrać swoją lampę wszędzie tam, gdzie potrzebujesz niezależnego światła, bezpiecznie i stylowo. Mocny materiał ripstop i dodatkowe 
wypełnienie zapewniają, że lampa naftowa bezpiecznie stoi w torbie transportowej.

Torba transportowa: https://foodlovers.pl/product-pol-1060-Torba-transportowa-do-lamp-Hurricane-Baby-Special-276-Feuerhand.html?query_id=4

Jaki jest najlepszy olej do lamp Feuerhand ? Oleje do lamp są dostępne w różnych klasach jakościowych i cenowych. W przypadku lampy Feuerhand Baby Special 276 najlepiej jeśli jest wykorzystywany oleje do lamp o wysokiej jakości i czystości paliwa. Dzięki odpowiedniemu olejowi do lamp nie tylko unikniesz nieprzyjemnych zapachów, ale także zabezpieczysz części przed sadzą, takie jak szklany cylinder. Najlepszymi oraz rekomendowanymi olejami do lampy Feuerhand Baby Special 276 są:

https://foodlovers.pl/product-pol-1079-Paliwo-do-lampy-naftowej-1L-Petromax-Alkan.html?query_id=1

oraz https://foodlovers.pl/product-pol-1038-Paliwo-do-lampy-naftowej-1L-FEUERHAND.html?query_id=1

 

Zalety oryginalnego oleju do lamp Feuerhand / Petromax:


Bawełniany płaski knot optymalnie wchłania paliwo dzięki temu żywotność twojego bawełnianego knota znacznie się wydłuża używając oleju do lamp Feuerhand lub Petromax. Olej do lamp Feuerhand / Petromax gwarantuje stały i stabilny płomień.

 

- Łatwe i niekapiące napełnianie dzięki szyjce butelki.

- Bezpieczne przechowywanie i ochrona dzięki zabezpieczeniu przed dziećmi na pokrywie.

- Olej do lamp Feuerhand / Petromax to najlepszy wybór do Twojej lampy Feuerhand Baby Special 276

- Przy jednym napełnieniu zbiorniczka zapewnia stałe światło przez około 20 godzin.

 

Jak zgasić lampę naftową?

Możesz łatwo zgasić płomień swojej lampy naftowej. Z boku palnika znajduje się obrotowy uchwyt za pomocą którego można łatwo regulować wysokość knota. Aby zgasić płomień użyj tego obrotowego uchwytu, obróć delikatnie knot w palniku, aż prawie nie będzie go widać. Jeśli ponownie wykręcisz knot z palnika, zobaczysz, czy płomień naprawdę jest zgaszony. Jak widzisz, zgaszenie płomienia w lampie naftowej Feuerhand Baby Special 276 nie jest takie trudne. 

 

 

Jak długo pali się lampa naftowa Feuerhand?

Kluczowym czynnikiem wpływającym na czas palenia się lampy naftowej jest pojemność zbiorniczka. Zbiorniczek twojej lampy mieści 300 ml. nafty. Wystarczy jedno napełnienie zbiorniczka, aby Twoja lampa paliła się przez około 20 godzin. W ten sposób Feuerhand Baby Special 276 z niskim zużyciem paliwa będzie palić się długi czas, zanim konieczne będzie ponowne napełnienie zbiorniczka. Stosując olej do lamp o wysokiej czystości uzyskasz spalanie bez sadzy i będziesz cieszyć się stałym i spokojnym płomieniem przez cały okres użytkowania.

 

Struktura i funkcja lampy naftowej Feuerhand Baby Special 276 w skrócie:

https://www.feuerhand.de/thumbnail/81/95/34/1631550212/Hurricane_Lantern-Operating_Principle-Cross_Section2_1920x1920.jpg

 

 

Czy moja lampa naftowa przecieka?

Powodem dla którego Twoja lampa może emitować spokojne i jasne światło, jest ciągłe dopływ świeżego powietrza. Twoja lampa jest systemem otwartym (system zimnego powietrza), ponieważ tylko w ten sposób można zagwarantować dopływ powietrza. Jeśli masz wrażenie, że Twoja lampa może przeciekać, mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci sprawdzić, czy Twoja lampa działa tak jak powinna. Jeśli Twoja lampa wydaje się przeciekać olejem lub wydaje się tłusta, może być kilka przyczyn takiego stanu rzeczy:

1. Przepełnienie. Częstą przyczyną wycieku oleju jest zbyt duże napełnienie zbiornika. Zbiornik lampy Feuerhand Baby Special 276 mieści max    300 ml. Jeśli przypadkowo dodasz zbyt dużo nafty, jego część może wyciec z pokrywy zbiornika lub wydostać się przez palnik. Nie musisz sięmartwić: Twoja lampa nie jest uszkodzona, ale prawdopodobnie lekko przepełniona. Staraj się nie przekroczyć poziomu napełnienia w ten sposób możesz szybko zaradzić wyciekowi z lampy.

2. Za dużo ruchu i zmian pozycji. Po napełnieniu lampy pozostaw ją w pozycji stojącej lub w najlepszym razie wiszącej pionowo, nie poruszaj nią. Lampa ma małe otwory, które zapewniają dopływ powietrza. Jeśli przesuniesz lampę gdy jest napełniona paliwo wewnątrz lampy może wyciekać, gdy chlupocze tam i z powrotem. Oczywiście twoja lampa jest w pełni sprawna. Jedno jest pewne: jeśli lampa pozostaje na swoim miejscu, olej też. Postaraj się ograniczyć ruch lampy do minimum. Wskazówka: jeśli zabierasz lampę w inne miejsce, upewnij się, że najpierw opróżniłeś zbiorniczek. W ten sposób zmniejszysz do minimum ryzyko wycieków z lampy.

3. Wahania i zmiany temperatury. Jeśli trzymasz swoją lampę w tym samym miejscu i masz pewność, że nie jest przepełniona ale nadal ma oleistą warstwę na powierzchni, może być inny powód przeciekania lampy: temperatura. W wysokich temperaturach na tarasie lub balkonie olej do lamp rozszerza się a w niskich temperaturach kurczy się. To jednak jest ledwo zauważalne. Niemniej jednak zmiany temperatury wewnątrz lampy naftowej mogą powodować wycieki oleju, zwłaszcza jeśli jest zimno w nocy i gorąco w ciągu dnia. W takim przypadku możesz być pewien, że z Twoją lampą jest wszystko w porządku. Jeśli nie możesz trzymać lampy w miejscu, w którym nie będą miały na nią wpływu zmiany temperatury, po prostu opróżnij zbiornik po użyciu. Jest to najprostszy sposób, aby zapobiec niepożądanemu wyciekowi oleju z lampy.

4. Knot jest zbyt daleko, gdy nie jest używany. Szybki zapłon końcówki knota jest wynikiem sił kapilarnych. Odpowiadają za transport oleju do lamp na koniec knota. Oznacza to jednak również, że knot transportuje olej w górę, gdy lampa nie jest używana. Jeśli twój knot wystaje trochę za daleko, olej, który jest transportowany do góry, może wyciekać ponad palnik. Aby tego uniknąć, możesz po prostu cofnąć knot trochę niżej, aż prawie przestaniesz go widzieć, wtedy olej nie będzie już mógł się wydostawać.

Jak widać, mogą istnieć różne powody, dla których paliwo może wyciekać z twojej lampy naftowej Feuerhand Baby Special 276. Nie ogranicza to jednak jej funkcjonalności. W większości przypadków możesz samodzielnie rozwiązać problem w bardzo krótkim czasie. Jeśli nadal masz wątpliwości, możesz oczywiście skontaktować się ze sprzedawcą foodlovers.pl


Jak korzystać z lamp Hurricane?

 

Zasada działania lampy Feuerhand Baby Special 276 pozostaje praktycznie niezmieniona od ponad 125 lat. Obsługa jest bardzo łatwa; konserwacja minimalna. W zamian otrzymujesz nieelektryczne pewne źródło światła, które zapewnia światło przez długi czas. Aby zapewnić prawidłowe użytkowanie i optymalną pielęgnację lampy Feuerhand Baby Special 276 poniżej znajdziesz siedem istotnych wskazówek.

1. Zapewnij mu odpowiednie miejsce. Lampa naftowa Feuerhand Baby Special 276 czuje się komfortowo tylko na zewnątrz. Posiada otwarty system zimnego podmuchu, który wykorzystuje naftę jako paliwo i dlatego jest przeznaczony wyłącznie do użytku na zewnątrz. Upewnij się, że wybierasz odpowiednie miejsce. Szczególnie dobrze lampy naftowe nadają się na balkony, tarasy i ogrody.


2. Fascynujące krzywe. Możesz uzyskać wyjątkowo piękny wzór płomieni, który utrzymuje się przez długi czas, za pomocą prostej sztuczki: Przed pierwszym zapaleniem knota należy zaokrąglić jego górny koniec nożyczkami, nada kształt płomienia po zapaleniu. Knot jest w zestawie razem z lampą. Zarówno palnik jak i knot można zamówić jako części zamienne. Knoty do dokupienia: https://foodlovers.pl/product-pol-1063-knoty-do-lampy-Baby-Special-276-Feuerhand.html?query_id=4

 


3. Zapewnij jasne światło! Aby jak najlepiej wykorzystać swoją lamp naftową Feuerhand Baby 
Special 276, potrzebujesz odpowiedniego paliwa. Dlatego ważne jest, aby napełniać lampę wyłącznie bardzo czystym olejem naftowym lub parafinowym. Proszę nie używać olejków zapachowych lub barwiących aby uniknąć tworzenia się sadzy. Z olejem do lamp Feuerhand / Petromax zrobisz wszystko dobrze. Przy pierwszym napełnianiu lub po użyciu nowego knota odczekaj co najmniej 20 minut przed zapaleniem. Gwarantuje to, że knot ma wystarczająco dużo czasu, aby wchłonąć olej do lamp. Aby długo cieszyć się lampą Feuerhand Baby Special 276, szybę i komin należy regularnie czyścić z sadzy i pozostałości po spalaniu. Zdjęcie szyby ułatwia czyszczenie. W tym celu pociągnij ucho do podnoszenia na kominie do góry. Teraz szkło w drucianym wsporniku można przechylić na bok i ostrożnie wyjąć. Zapewnia to swobodny dostęp do miejsc, które chcesz wyczyścić.

4. Oświetlenie awaryjne o wytrzymałości. Przy jednym napełnieniu zbiornika Twoja lampa naftowa Feuerhand Baby Special 276 zapewnia do 20 godzin światła. Upewnij się, że nie przekraczasz maksymalnej pojemności zbiornika 300 ml. Obserwuj pierścień wypukłości górnej. Możesz oczywiście szybciej ugasić światło swojej lampy Feuerhand Baby Special 276. Aby to zrobić, ostrożnie przykręć knot – ale tylko na tyle, aby lekko zagłębił się w palnik, tak że ledwo go widać. Następnie możesz go ponownie na krótko wysunąć, aby upewnić się, że płomień naprawdę zgasł.

5. Trzymaj ją w pionie. Nie przesuwaj latarni po napełnieniu i upewnij się, że jest ustawiona pionowo lub, że jest wisząca. Dzięki temu masz pewność, że olej nie wycieknie a lampa jest bezpiecznie ustawiona. Zapewnia to optymalne funkcjonowanie i długą żywotność Twojej lampy Feuerhand Baby Special 276.


6. Kwestia regulacji. Po zapaleniu potrzebujesz stałego, spokojnego światła. Wymaga to pewnej regulacji: jeśli światło zaczyna migotać oznacza to, że knot jest wysunięty zbyt wysoko i należy dokonać precyzyjnej regulacji. Możesz regulować długość knota za pomocą obrotowego uchwytu. Dostosuj długość knota tak, aby uzyskać równomierny płomień o wysokości od 1,5 do 2 cm.

7. Przeciwstarzeniowe. Zawsze przechowuj Baby Special 276 w suchym miejscu. Najlepiej schować ją do torby transportowej Baby Special 276. Zalecamy opróżnianie zbiornika po każdym użyciu. W ten sposób zapobiegniesz wyciekowi z lampy lub parowaniu oleju i tworzeniu się warstwy oleju w przypadku zmian temperatury.

 


https://www.feuerhand.de/thumbnail/84/e9/cd/1631550400/7_tipps_babyspecial_EN_1920x1920.j

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 3 opinie
Zaufane Opinie IdoSell
2022-10-21
Bardzi sprawnie
2020-06-04
Szybką realizacja. Polecam
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel